Історія заводу

ПрАТ "Третій Київський авторемонтний завод" був організований в 1946 році на підставі наказів: по Народному Комісаріату  СРСР № 26 від 9 січня 1946 року, Головному управлінню автомобільного транспорту Наркомзага СРСР № 9 від 14 січня 1946 року, Постанови Ради народних комісарів УРСР № 5 від 5 лютого 1946 року і рішення Виконавчого Комітету Київської Міської Ради депутатів трудящих № 507 від 20 березня 1946 року. Для цієї мети використовувалося приміщення Куренівського пункту «Заготзерно», переданого «Союззаготтрансу», підпорядкувавши завод Всесоюзному авторемонтному тресту «Заготавторемонт» Міністерства заготовок СРСР. Завод почав роботу в 1951 році і займався капітальним ремонтом автомобілів ЗІС–5, ЗІЛ–150, ЗІЛ–164А, ЗІЛ-ММЗ-585, КАЗ-606, КАЗ-608.   

З травня 1955 року Київський авторемонтний завод був переданий у ведення тресту авторемонтних підприємств «Укравторемонт» Міністерства автомобільного транспорту і шосейних доріг УРСР і перейменований в «3-й Київський авторемонтний завод». А в 1966 році у зв'язку із створенням Київського тресту авторемонтних підприємств безпосередньо підпорядковувався Київському тресту авторемонтних підприємств Головного Управління промислових підприємств Міністерства автомобільного транспорту і шосейних доріг УРСР. Основними завданнями заводу були: капітальний ремонт автомобілів, двигунів і їх агрегатів, виготовлення запчастин до автобусів, запчастин до вантажних автомобілів (КАМАЗ, КРАЗ, ЗІЛ, МАЗ, ГАЗ, Газель), запчастин тролейбусів (ЮМЗ, 14ТР, К12, ЗІУ-6) і запчастин сільгосптехніки, які вирушали у всі точки Радянського Союзу.  З 1991 року продукція заводу прошла випробування в Управлінні конструкторських і експериментальних робіт ПО «АвтоЗіЛ».

З початку 90-х років ПрАТ «Третій КАРЗ» став виробником устаткування для сервісного обслуговування автомобілів. Зокрема, було налагоджено виробництво верстатів для рихтування дисків коліс автомобілів (правки обода колеса) оригінальної конструкції (діськоправільний верстат), а також послуги: капітальний ремонт двигуна ЗІЛ-130, антикорозійна обробка кузовів автомобілів; слюсарні і інструментальні роботи, металообробка. Згідно наказу Міністерства транспорту України № 179 від 06.04.1994 року в 1994 році «3-й Київський авторемонтний завод» був приватизований і рішенням Мінської районної держадміністрації № АТ-91 від 24.05.1994 року зареєстрований як відкрите акціонерне товариство «Третій Київський авторемонтний завод».

В даний час завод продовжує виготовляти запчастини, розширює номенклатуру запчастин, що виготовляються, і освоює виготовлення нових у міру змін потреб ринку запчастин, у зв'язку з появою на ринку нових транспортних засобів. Виготовлення запчастин поставлене і на конвеєрне виробництво, і під індивідуальне замовлення запчастин для автобусів (Еталон, Ікарус, Богдан, ЛІАЗ), запчастини вантажівок – (КАМАЗ, КРАЗ, ЗІЛ, МАЗ, ГАЗ, Газель), запчастей троллейбусов (ЮМЗ, 14ТР, К12, ЗИУ-6) и запчастей для с/х машин.
дизайн сайта